Wizyta w Zakładzie Karnym

WiezienieDnia 16 grudnia 2015 r. uczniowie z klasy II b: A. Strug, J. Wójcik, G. Kozieł, A. Mucha, I. Śledzik, B. Czarnota, N. Sójka, J. Kamińska, M. Jurak, M. Batyra, Ł. Kopyciński, C. Plis    i  B. Superson z klasy 1a wraz z siostrą Marianną Łomżą odwiedzili Zakład Karny w Opolu Lubelskim. Po wejściu do Zakładu Karnego licealiści zostali po nim oprowadzeni i zapoznani z zasadami poruszania się w zakładzie. Młodzież zaprezentowała osadzonym występ Bożonarodzeniowy, podczas którego słuchali wierszy i śpiewali wraz z uczniami kolędy. Nie zabrakło wzruszeń i pięknych słów, które będą dawać nadzieję na lepsze dni. Po gromkich brawach osadzeni podzielili się opłatkiem z młodzieżą. Po życzeniach uczniowie rozmawiali z więźniami, którzy chętnie opowiadali o sobie i prosili o ponowną wizytę. Pod koniec młodzież dostała miłą niespodziankę w postaci prezentu, którym był zegar wykonany przez jednego z osadzonych oraz kartkę z życzeniami od Damiana i Marcina. Dla naszych licealistów wizyta ta była niesamowitym przeżyciem. Początkowy nieokój odszedł w niepamięć, a zostały miłe wspomnienia.

 

Relację zdały  Justyna Wójcik i Gabriela Kozieł