Erasmus+ w Rumunii

Erasmus_RumuniaSzkoła: Liceul Tehnologic ,,Grigore Moisil” w Buzau w Rumunii była gospodarzem pierwszego spotkania nauczycieli i młodzieży w projekcie Erasmus+ 70 years of European History 1945-2015. Odbyło się ono 14-19 grudnia 2015 roku a naszą szkołę reprezentowali: M. Batyra, I. Zalewska-Cebrykow, M. Wójtowicz, M. Mroczkowski i M. Superson.
Podczas pracowitego tygodnia nauczyciele i uczniowie tworzyli broszurę projektową, prezentowali postacie, które wywarły znaczący wpływ na kształtowanie współczesnej historii, uczestniczyli w warsztatach dotyczących komunizmu. Uczestnicy spotkania wzięli także udział w wycieczce „Śladami komunizmu w Bukareszcie”. Niewątpliwa atrakcją wyjazdu była wyprawa na wulkan błotny nieopodal Buzau.
Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym w miejscowości La Solana pod Madrytem w Hiszpanii.