Ferie z Erasmusem + w Hiszpanii

Erasmus_HiszpaniaTrzecie spotkanie w projekcie Erasmus+ 70 years of European History 1945-2015 odbyło się w miejscowości La Solana niedaleko Madrytu (14-21.02.2016) a wzięła w niej udział 7osobowa grupa nauczycieli i uczniów z naszej szkoły. Podczas tygodniowego pobytu, którego tematem wiodącym była sztuka, nauczyciele i uczniowie brali udział w warsztatach, lekcjach, pokazach i innych aktywnościach bezpośrednio związanych z tematem projektu. W programie spotkania dodatkowo znalazło się zwiedzanie Toledo (z domem El Greco i imponującą gotycką katedrą), Ciudad Real (z pięknymi średniowiecznymi budowlami) i Madryt (Muzeum Przyrodnicze, Pałac Królewski, stadion Santiago Bernabeu). Uczestnicy mieli okazję próbować typowych dań kuchni hiszpańskiej: paelli z owocami morza, faszerowanych kalmarów, tapas, szynki hiszpańskiej, tzw. jamón serrano.
Mimo nietypowej dla Hiszpanii pogody (było raczej zimno) spotkanie na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Kolejne spotkanie odbędzie się w naszej szkole -18-22.04.2016.