„Pan Tadeusz” – współcześnie

Lublin_201610 marca grupa z rozszerzonym wos-em wybrała się na wycieczkę do Lublina pod opieką p. Gutek i p. Piłat. Uczniowie najpierw udali się do Teatru Ostrewy na przedstawienie ,,Pan Tadeusz” , w którym wyobraźnia reżysera przeniosła bohaterów poematu A. Mickiewicza do współczesności, ale nie do końca, ponieważ aktorzy grali w kostiumach stylizowanych na stroje z początku XIX wieku. Całe przedstawienie trwało około dwóch godzin, ale mimo to nie można było się nudzić. Niesamowite efekty specjalne, scenografia, aktorzy i wiele innych czynników uczyniło spektakl wyjątkowym.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w   TVP3 Lublin, gdzie  przewodnik oprowadził nas po prawie całym budynku telewizji. Uczniowie odwiedzili między innymi studio programu ,,Zdarzenia” ( faktycznie wiele się tam może zdarzyć, np.wybuch żarówki nad głowami zwiedzających). Następnie obejrzeliśmy pomieszczenie zwane reżyserką. To właśnie tam kilka osób zajmuje się emisją reklam, muzyki i programów.  Najbardziej znanym programem, który tam kręcą, jest oczywiście ,,Jeden z dziesięciu”. Niestety, nie mieliśmy szczęścia, ale podczas  zwiedzania scenografia była zdjęta i nie mogliśmy jej zobaczyć.  Nie do opisania są emocje, które towarzyszą przyglądaniu się,  jak wygląda telewizja od zaplecza. Wszystko wygląda zupełnie inaczej, niż widzimy to na ekranach naszych telewizorów i oglądanie tych wszystkich sprzętów zapiera dech w piersiach!

Wycieczkę zakończyliśmy w PLAZIE, gdzie każdy mógł się pożywić po ciężkim dniu lub wybrać się na przyjemne zakupy. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci i sercach uczniów i opiekunów. Cały dzień można uznać za bardzo udany!

Relację przygotował P. Stolarski.