Erasmus+ Auschwitz- Birkenau przestrogą dla świata

o302dCzwartego dnia pobytu w Polsce nasi goście z siedmiu europejskich państw odwiedzili Karków i muzeum w Auschwitz-Birkenau. Karków , dawna stolica naszego państwa, urzekła przede wszystkim Starym Miastem. Nauczyciele i studenci przybyli do Opola Lubelskiego wraz z uczniami i nauczycielami naszej szkoły obejrzeli najpiękniejsze miejsca w starym Krakowie, Rynek, Kościół Mariacki, trakt królewski i Wawel.

Jednak najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum w Oświęcimiu, gdzie znajdował się obóz koncentracyjny wybudowany przez hitlerowskie Niemcy w celu zagłady ponad miliona obywateli wszystkich niemal państw Europy, nie tylko narodowości żydowskiej. Muzeum w Auschwitz -Birkenau nie tylko upamiętnia śmierć swoich ofiar, oddaje im hołd, ale jest także przestrogą dla świata, aby nigdy już nie powtórzyły się takie zbrodnicze mechanizmy władzy jak totalitaryzm III Rzeszy.