Erasmus + w Opolu Lubelskim

Erasmus_Polska1Projekt Erasmus +pod hasłem 70 lat historii Europy od 1945 do 2015r. realizowany jest przez naszą szkołę we współpracy ze szkołami z Grecji, Czech, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Włoch i Turcji. Nauczyciele i uczniowie tych szkół przejechali do Opola Lubelskiego, aby poznać historię Polski, naszego miasta i regionu. Goście będą przebywać w Polsce od 17 do 23 kwietnia.

Pierwszy dzień pobytu poświęcony był historii Polski w piosence. W szkole odbyło się uroczyste powitanie gości, w czasie którego poznali oni historię Polski w krótkim filmie animowanym oraz Jej główne atrakcje. W spotkaniu brał udział także wicestarosta Powiatu Opolskiego , p. Janusz Gąsior, który wręczył gościom podarunki. Uczniowie naszej szkoły wykonali kilka polskich piosenek nieupamiętniających czasy przed I wojną światową. Daniel Wach i Konga Nita wykonali „Dumkę na dwa serca”, Kinga- pieśń „Pąki białych róż”, a uczniowie odśpiewali ” Pierwszą Brygadę”.

Druga część uroczystości odbyła się w Opolskim Centrum Kultury, gdzie miał miejsce koncert poświęcony  historii Polski i Europy od 1945r. W koncercie wstąpili przedstawiciele wszystkich szkół z krajów uczestniczących w projekcie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali prezentację multimedialną o losach Polski w czasie II wojny światowej, a zwłaszcza zniszczonej Warszawy oraz wykonali wiele piosenek poświęconych czasom powojennym. Na scenie wstąpili: Katarzyna Wrona, Patrycja Jaśkowska i Kamila Horab, Weronika Furga, Cezary Plis i Mikołaj Batyra oraz Daniel Wach.