Za kulisami – czyli zajęcia otwarte w liceum

Jak jest na co dzień w szkole, wiedzą o tym tylko jej uczniowie i czasem nauczyciele. Ale można się samemu przekonać, jak wyglądają w niej zajęcia, jak pracownie przedmiotowe, jak korytarze, a przede wszystkim ludzie, którzy w niej pracują i uczą się.

Taka okazja trafiła się 10 maja. Zorganizowaliśmy wtedy zajęcia dla gimnazjalistów, którzy teraz stoją przed trudnym wyborem nowej szkoły. Ćwiczenia te miały na celu przybliżenie oferty edukacyjnej naszego liceum i zachęcenie do skorzystania z niej.

Dla uczniów gimnazjum przygotowaliśmy zajęcia artystyczne- plastyczne, muzyczne, taneczne oraz typowe dla przedmiotów ścisłych, czyli zabawy komputerowe, łamigłówki matematyczne, Sudoku, eksperymenty chemiczne. Nie zabrakło również zajęć z języka angielskiego, które polegały na próbach translatorskich. Lekcje te cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy przybyli na nasze zaproszenie. Dziękujemy wszystkim za życzliwe zainteresowanie się  naszą ofertą.