KOLEJNY ERASMUS+ w naszej szkole

EU flag-Erasmus+_vect_POSOd września 2016 roku do 31 sierpnia 2018 roku nasza szkoła będzie realizować kolejny projekt Erasmus+ Wonderland.

Nasza szkoła będzie koordynować projekt a partnerami w nim będą szkoły:

– Elektrotehnička i prometna škola Osijek z Chorwacji

– Haci Fahri Zumbul Anadolu Lisesi z Turcji

-Porin Lyseon lukio z Finandii

-COPEFAP – Cooperativa de Ensino CRL z Portugalii.

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych (porozumiewanie się w języku ojczystym, porozumiewanie się w językach obcych, kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, kompetencje informatyczne, umiejętność uczenia się, kompetencje społeczne i obywatelskie, inicjatywność i przedsiębiorczość,    świadomość i ekspresja kulturalna) poprzez projektowanie idealnego państwa Wonderland.

Nauczyciele i uczniowie uczestniczyć będą w wyjazdach do szkół partnerskich a 12-15 października 2016 będziemy gospodarzami pierwszego spotkania w projekcie.