Narodowe czytanie „Quo vadis” H. Sienkiewicza

20160903_113118_resizedPo Bajkach A. Fredry, „Panu Tadeuszu” A. Mickiewicza , „Trylogii” H. Sienkiewicza i „Lalce” B. Prusa przyszła kolej na czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego narodziła się akcja Narodowego czytania dzieł literatury polskiej. W tym roku internauci wybrali do czytania najgłośniejszą powieść historyczną H. Sienkiewicza, nagrodzoną Literacką Nagrodą Nobla – „Quo vadis”.

3. września 2016r. na ulicach naszego miasta odbyła się akcja czytania tej powieści. Wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły: Martyna Czyżowska i Natalia Czopek z kl. 1a, Kinga Nita i Adrian Birbach z 2a, Patrycja Niezgoda z 2b oraz Patryk Stolarski i Katarzyna Wawer z klasy 3a. Razem z młodzieżą czytały także p. dyr. Małgorzata Woś i p. Danuta Piłat. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.