Spełnione marzenia o Londynie

nowaczekKatarzyna Nowaczek, uczennica klasy 3a, spełniła marzenie swojego życia i pojechała w  wakacje na wycieczkę do Londynu. Pieniądze na ten cel uzyskała miedzy innymi dzięki akcji charytatywnej przeprowadzonej w naszej szkole. Uczniowie klasy 3a i 3b oraz obecni absolwenci szkoły na jesieni ubiegłego roku przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla Kasi. Zbierali pieniądze w różny sposób, sprzedawali ciasto na wywiadówce z rodzicami, samodzielnie wykonali i sprzedali kartki świąteczne i ozdoby choinkowe, zebrali wśród celebrytów autografy i inne wartościowe przedmioty, które wystawili na licytację. Finał tej akcji odbył się w czasie koncertu charytatywnego w Opolskim Centrum Kultury. Do akcji włączyli się także uczniowie z okolicznych gimnazjów, absolwenci naszej szkoły oraz zagraniczni goście, którzy przybyli wówczas do naszej szkoły w ramach projektu” Be employable”.

Podsumowaniem tych działań jest reportaż, który przygotowuje Telewizja Lublin. 8 września w naszej szkole reporterzy stacji spotkali się z uczniami biorącymi udział w akcji charytatywnej i przeprowadzili z nimi wywiad, zbierając informacje o tym, w jaki sposób zorganizowali koncert i zebrali dla Kasi pieniądze na podróż do Londynu. Reportaż z tego spotkania i wywiad z p. Dyrektor już niedługo w programie Telewizji Lublin. Zapraszamy . O terminie emisji programu poinformujemy.