„Międzynarodowy” Dzień Edukacji Narodowej

14_10_2016Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole miały właśnie charakter międzynarodowy, mimo że święto to obchodzone jest  na świecie w różnym czasie. Tego dnia, 13 października, na uroczystej akademii gościliśmy nauczycieli z innych państw europejskich, którzy przybyli do bas w ramach programu wymiany międzynarodowej „Erasmus +”- z Chorwacji, Turcji, Finlandii, Portugalii. Na uroczystość przybył także przedstawiciel organu prowadzącego szkołę- p. Paweł Grabek, Radę Rodziców reprezentowała p. Aneta Zawadzka. Gościliśmy również nauczycieli emerytów-pp. Zofię Galek, Annę Świątkowską, Krystynę Solis i Tadeusza Ryczka.

Pani dyrektor Małgorzata Woś przypomniała pokrótce historię ustanowienia święta oraz wręczyła nagrody za wyróżniającą pracę następującym nauczycielom: p. Iwonie Berze, p. Annie Cięszczyk, p. Danucie Piłat, p. Mariuszowi Batyrze i p. Robertowi Romanowskiemu. Nagrodę Starosty otrzymała w tym roku p. Monika Ptasińska-Romanowska i odebrała ją na powiatowej uroczystości zorganizowanej w Zespole Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim.

Tradycją naszego liceum jest to, że uczniowie klas I składają w ten dzień swoje ślubowanie  i zostają przyjęci do grona uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim. Ślubowanie na sztandar szkoły złożyli wszyscy uczniowie klasy I.

Młodzież naszej szkoły pod opieką pp. Danuty Piłat, Anny Gutek i Joanny Mroczek przygotowała koncert dla gości. W programie koncertu pojawiły się piosenki polskie i angielskie, a na scenie zaprezentowali się: Kinga Nita, Agnieszka Mucha, Weronika Korgul, Wiktoria Stępień, Patryk Stolarski, Cezary Plis, Daniel Wach. Koncert prowadzili Partycja Piłat i Cezary Plis. Za życzenia i słodki podarunek od Samorządu Uczniowskiego oraz piękne występy wszystkim uczniom naszej szkoły serdecznie dziękujemy.