Pierwsze spotkanie w projekcie Erasmus+ Wonderland

14682096_1183355961731740_1252393027827625665_oOd września 2016 roku nasza szkoła realizuje projekt Erasmus+ Wonderland. Jest szkołą koordynującą działania projektowe więc pierwsze spotkanie odbyło się w naszym liceum. Uczestniczyło w nim 9 nauczycieli: z  Chorwacji- z Elektrotehnička i prometna škola Osijek,  Finlandii – z Porin Lyseon lukio, Pori, Portugalii – z Cooperativa de Ensino CRL, Lizbona i Turcji-z Haci Fahri Zumbul Anadolu Lisesi, Cerkezkoy.

Uczestnicy spotkania  pracowali nad planem działań projektowych, nad promocją projektu i rozpowszechnianiem jego rezultatów (strona internetowa projektu – https://wonderlanderasmus.wordpress.com, https://www.facebook.com/wonderlanderasmus), ustalono też zadania i obowiązki podczas 2-letniej współpracy.

Goście uczestniczyli także w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwiedzili Lublin i obóz koncentracyjny na Majdanku.

Kolejne spotkanie odbędzie się w miejscowości  Osijek w Chorwacji – uczestniczyć w nim będzie 2 nauczycieli i 6 uczniów.