20 Jesienny Konkurs Recytatorski

konkurs-jesiennyW tym roku przypada 170. rocznica urodzin i 100. rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza. Jego najsłynniejszą i uhonorowaną Nagrodą Nobla powieścią jest „Quo vadis”. Organizatorzy 20. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego , chcąc nawiązać do tych rocznic, zachęcili uczestników konkursu do poszukiwania repertuaru związanego z tytułem tejże powieści. Hasem konkursu były słowa” Quo vadis- dokąd idziesz, jaką drogą, w jakim celu”. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziała Natalia Czopek, uczennica naszej szkoły. 9 listopada w sali kinowej Opolskiego Centrum Kultury uczestniczyła w eliminacjach powiatowych, w 24 listopada w eliminacjach wojewódzkich. Natalia recytowała fragmenty współczesnej prozy amerykańskiej dla młodzieży.  Dziękujemy Natalii za reprezentowanie naszej szkoły w tak trudnych zawodach, jakim jest konkurs recytatorski.