41 Olimpiada Języka Angielskiego

41oja14 listopada 2016 r. odbyły się szkolne zawody 41 już Olimpiady Języka Angielskiego zorganizowana przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. S. B. Lindego w Poznaniu. Ważnym celem, jaki ma spełniać Olimpiada, jest aktywizacja uczniów, by poprzez celowe zdobywanie wiadomości podnosili ogólny poziom wiedzy, przygotowując się tym samym znacznie lepiej do samodzielnego studiowania. Celem Olimpiady jest również lepsze przygotowanie przyszłych kandydatów na studia neofilologiczne z zakresu filologii angielskiej.

Na etapie szkolnym test składa się z 60 zadań, podzielonych po połowie między gramatykę i słownictwo.
Uczniowie piszą test w ciągu 60 minut. Niedozwolone jest korzystanie ze słowników i innych pomocy. W etapie szkolnym tych prestiżowych zawodów wzięło udział 5 uczniów naszej szkoły: Patrycja Kuryś z klasy 3a, Mikołaj Batyra i Cezary Plis z klasy 3b, Krzysztof Oszust z klasy 2a i Jakub Zawadzki z 2b. Mimo ekstrmalnie wysokiego poziomu trudności, trzymamy kciuki za naszych olimpijczyków.
Mariusz Batyra koordynator szkolny 41 OJA.