Rozprawa sądowa na żywo

5522bbac9a9fc_osize933x0q70h1a1e3fW dniu 26 października 2016 roku klasy III pod opieką Pani Iwony Zalewskiej – Cebrykow uczestniczyły w rozprawie sądowej odbywającej się w siedzibie Sądu Rejonowego przy ulicy Stary Rynek w Opolu Lubelskim. O godzinie 9.00 uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wygląda przebieg rozprawy i praca sędziego w prawdziwym życiu. Sprawa , w jakiej uczestniczyli, stanowiła także przestrogę, do czego może prowadzić chęć nielegalnego i szybkiego wzbogacenia się. Po rozprawie sędzia prowadzący przybliżył im niuanse prawne dotyczące zakończonego procesu. Była to bardzo pouczająca lekcja, z której każdy mógł wyciągnąć coś dla siebie. Wszyscy uczniowie opuścili sąd z poczuciem dobrze zagospodarowanego czasu. Dziękujemy p. sędzi Agnieszce Obel-Nieróbcy za umożliwienie młodzieży uczestniczenia w rozprawie.