Konkurs wiedzy o HIV i AIDS

1 grudnia jest światowym dniem walki z AIDS. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim oraz Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim w ramach Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV oraz w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS zorganizowali „V Powiatową Olimpiadę Wiedzy o HIV i AIDS” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem Olimpiady jest zwrócenie uwagi młodzieży na coraz powszechniejszy problem zakażeń HIV oraz zwiększenie wiedzy o AIDS.

Tego dnia odbył się szkolny etap tej olimpiady. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu zamkniętego, jednokrotnego wyboru z pytaniami (30 pytań) dotyczącymi problematyki HIV i AIDS. W szkolnym etapie uczestniczyli uczniowie z klas I i II. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się Oliwia Strachacka i Wiktoria Kiełbasa z klasy II b. Gratulujemy. Konkurs przeprowadziła p. Beata Błaszczak.