Ćwiczenie czyni mistrza, czyli próbna matura

To powiedzenie znają niemal wszyscy, a oznacza ono wielokrotne powtarzanie pewnych czynności po to, by je wyćwiczyć jak najlepiej. Tak właśnie ćwiczą tegoroczni maturzyści. Od jesieni ubiegłego roku przygotowują się intensywnie do egzaminu maturalnego w maju. W tym czasie próbowali swoich sił i pisali maturę próbną cztery razy. Rozwiązywali arkusze egzaminacyjne z języka polskiego przygotowane przez wydawnictwa Operon, Nowa Era oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Arkusze z matematyki przygotowały także Operon, Nowa Era, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz WSiP. Natomiast arkusze z języka angielskiego przygotowały wydawnictwa Operon, Nowa Era i Mcmillan.

Maturzyści próbowali także swoich sił na próbnej maturze ustnej z języka polskiego.