Lekcja o funduszach europejskich


W ramach realizacji akcji edukacyjnej Ministerstwa Rozwoju oraz Funduszy Europejskich Polska Wschodnia, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Exacto Sp. Z o.o. Rzeszów 19 kwietnia 2017 roku w klasie Ia na lekcji podstaw przedsiębiorczości została przeprowadzona „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”. Na początku lekcji, po wprowadzeniu nauczyciela, uczniowie obejrzeli film instruktażowy dotyczący Funduszy Europejskich. Następnie każdy uczeń otrzymał komiks START UP (scenariusz Tomasz Kontny, rysunek Paweł Piechnik). Uczniowie indywidualnie czytali komiks i rozwiązywali zadania konkursowe zawarte w nim. Trzej pierwsi uczniowie, którzy poprawnie rozwiązali zadania konkursowe otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów: mysz bezprzewodową, słuchawki i pendrive. Zwycięzcami konkursu zostały: I miejsce – Wiktoria Korgul, II miejsce – Martyna Czyżowska, III miejsce – Kamila Rękas. Nagrody wręczyła obecna na lekcji pani dyrektor Małgorzata Woś. Po wręczeniu nagród uczniowie pracowali w grupach, rozwiązując krzyżówkę. Pod koniec lekcji rozwiązali test sprawdzający wiedzę i wypełnili ankiety kwestionariuszowe. Lekcję przeprowadziła Teresa Pietras.