Rocznica powstania w getcie warszawskim- 19.04.1943 r.

Dzisiaj odbyła się akademia z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim. Gościem specjalnym był Pan Jerzy Boń- doktor sztuki oraz wykładowca w Społecznej Szkole Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Bełżycach, któremu składamy serdeczne podziękowania. Akompaniował on  naszej uczennicy Kindze Nicie. Apel przygotowano w ramach akcji społeczno- edukacyjnej ,,Żonkile”, którą zainicjowała  w naszej szkole Pani Danuta  Piłat.

Z tej okazji odbyły się prelekcje, przygotowano gazetki, wystawę oraz dekoracje świetlicy. Podczas  uroczystości wykorzystano materiały edukacyjne udostępnione przez Muzeum Żydów Polskich POLIN ,   film ,, Nie było żadnej nadziei” oraz fragmenty literatury ( m. in.  Hanna  Krall,, Zdążyć przed Panem Bogiem” )oraz wstrząsające relacje świadków , którzy ocaleli. Nawiązano też do sytuacji Żydów w naszym opolskim getcie. Prezentację na ten temat przygotowała uczennica Sylwia Żyszkiewicz. Szczególne podziękowania dla Pani Danuty Piłat oraz naszych uczniów! Byli to: Kinga Nita, Izabela Śledzik, Natalia Czopek, Wiktoria Korgul, Martyna Czyżowska, Daniel Wach, Adrian Birbach oraz Bartłomiej Superson.