Zakończenie nauki w liceum -pożegnanie uczniów klas III

Mimo że za oknami tego nie widać, to jednak mamy już koniec kwietnia i zakończenie nauki w klasach maturalnych. 28 kwietnia po raz ostatni zabrzmiał dzwonek szkolny dla tegorocznych maturzystów, którzy już 4 maja zmierzą się z zadaniami egzaminacyjnymi.

Na uroczystość pożegnania uczniów klas III przybył przedstawiciel organu prowadzącego p. Paweł Grabek  i przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Zawadzka oraz wiceprzewodnicząca rady p. Teresa Błaszczak. Pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem dla prymusów, Patrycji Kuryś i Kamila Drózda, podziękowała listami gratulacyjnymi ich rodzicom. List osobiście odebrała p. Agnieszka Drózd, mama Kamila. Pan Paweł Grabek wręczył nagrodę dla najlepszej uczennicy, Patrycji, w imieniu Zarządu Powiatu Opolskiego przekazał życzenia  pomyślnej matury dla absolwentów szkoły  i wręczył wszystkim trzecioklasistom pamiątkowe długopisy. Rada Rodziców ufundowała nagrody książkowe dla uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie, pracy społecznej dla szkoły i środowiska.

Uczniowie klas młodszych pożegnali swoich młodszych kolegów pełną humoru częścią artystyczną, w której pokazali, jak  uformować idealnego ucznia, za co należą się „nagany” nauczycielom, kto najlepiej nadawałby się na dyrektora szkoły i jaki miałby dla niej plan. Piosenkę na pożegnanie zaśpiewała Kinga Nita, pieśń na ustnej harmonijce zagrał Jakub Zawadzki, a maturzyści otrzymali słodki podarunek”krówki z Opola” w pięknym limitowanym studniówkowym wydaniu, czyli ze zdjęciami  klas trzecich.

Tegoroczni absolwenci podziękowali serdecznie wszystkim nauczycielom i wychowawcom za pracę, kolegom i koleżankom za lata spędzone razem w szkole i wręczyli kwiaty na ręce p. dyrektor Małgorzaty Woś i wychowawców klas trzecich, pp. Joannie Mroczek i Renacie Jackowskiej. Pożegnali się ze społecznością szkolną krótką częścią artystyczną, w której wystąpili Patryk Stolarski jako M. Jackson, Gabriela Kozieł, Marcelina Wójtowicz i Agnieszka Mucha.