KHAN ACADEMY na lekcjach matematyki

W kwietniu br., uczniowie klasy 2b przystąpili do KHAN ACADEMY. Jest to platforma edukacyjna założona w 2006 roku przez absolwenta Massachusetts Institute of Technology, Salmana Khana wspomagająca proces nauczania i uczenia się matematyki (i nie tylko) na wszystkich poziomach szkolnych. Hasłem tego przedsięwzięcia jest „zapewnienie wysokiej jakości edukacji każdemu i wszędzie„.
Najbardziej widocznym i znanym elementem KHAN ACADEMY są filmy, najważniejszym elementem systemu są ćwiczenia i narzędzia pozwalające śledzić postępy uczniów i wyłapywać trudności związane z nauką matematyki. Khan Academy jest także nadzieją dla uczniów słabszych, którzy mają braki – dzięki pracy z KHAN ACADEMY mogą się podciągnąć, wzmocnić wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Nauczyciel praktycznie natychmiast wie, z czym uczeń radzi sobie dobrze, a z czym ma kłopoty i może stosować zindywidualizowane podejście.
Obecnie uczniowie klasy 2b, pracując z Akademią Khana, powtarzają i utrwalają wiadomości dotyczące ciągu arytmetycznego i geometrycznego. Najwyższy wynik w klasowej rywalizacji oraz odznakę „mózgowiec tygodnia” uzyskała Julia Misztal . Gratulujemy i zachęcamy pozostałych do nauki matematyki w innowacyjny sposób. Systematyczna praca z KHAN ACADEMY rozwija logiczne myślenie, poszerza umiejętności matematyczne, wyrównuje wiedzę. Zdobywanie punktów to „zdrowa rywalizacja” wśród uczniów. W przyszłym tygodniu rozwiązujemy zadania z działu: Wielomiany.