Koncert charytatywny dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie

6 czerwca b. r.  nasi uczniowie wystąpili w koncercie podsumowującym akcję ,, Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Koncert odbył się w siedzibie Fundacji Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Gościem specjalnym był Piotr Selim muzyk i kompozytor z Lubelskiej Federacji Bardów oraz Karol Dziedzic- artysta znany z programów telewizyjnych: Bitwa na Głosy i The Voice of Poland. Pięknie również zaprezentowali się nasi artyści: Kinga Nita, Wiktoria Korgul, Sylwia Żyszkiewicz oraz Daniel Wach. Ponad 100 tysięcy złotych zebrali uczniowie szkół i przedszkoli województwa lubelskiego w ramach 9 akcji. W zbiórkę zaangażowało się ponad 140 placówek. - Chodzi o to, żeby uczniowie szkół i przedszkolaki zbierały pieniądze na rzecz hospicjum, m.in. na zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych dla jego podopiecznych, zakup sprzętu medycznego oraz pomoc socjalną i ich rodzin. Główna idea, żeby od małego uczyć ludzi niesienia pomocy innym – informuje Artur Borkowski, kierownik ds. marketingu i PR Hospicjum dla Dzieci im Małego Księcia.

Drugim celem akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” jest szerzenie wiedzy na temat zasad działania hospicjum.
– Niewiele osób ma świadomość roli, jaką pełnią te miejsca – mówi dyrektor Gimnazjum i Liceum im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Elżbieta Nawrot. – Pewnie dzieci, rodzice i wiele innych osób nie wie, że hospicja to nie są szpitale, z których ludzie wychodzą i żyją dalej. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia jest jedynym w południowo- wschodniej Polsce hospicjum domowym dla dzieci.

Dziękuję bardzo Pani Agacie Łagunie( koordynatorce akcji) oraz Panu Arturowi Borkowskiemu za umożliwienie występu  naszym uczniom, obok znakomitych artystów. Dziękuję uczniom za wspaniały występ oraz  kol. Danucie Piłat za współpracę i obecność.