Natalia i Bartłomiej w Parlamencie!

Jpeg

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły, Natalia Czopek z klasy 1a i Bartłomiej Superson z klasy 2a zaostało wybranych do grona 22 osób, które w latach 2017-2021 będą stanowić skład Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego.  Spośród  wielu szkół  całego województwa, po weryfikacji nadesłanych prezentacji i filmów,  zaproszenia na etap finałowy dostali nieliczni. Tam, zadaniem  53 kandytatów był wykonanie 2,5 minutowej autoprezentacji, po której wszyscy uczestnicy debaty głosowali na 5 wybranych przez siebie osób. W ten sposób  wyłoniono 22 osobowy skład nowego parlamentu.  Opiekę merytoryczną nad dwójką kandydatów z Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim sprawował, z ramienia Samorządu Uczniowskiego,  Mariusz Batyra.  Natalia i Bartłomiej przez następne 4 lata,  w sesjach odbywających się co 3 miesiące, będą w tym ekskluzywnym gronie reprezntować nasze liceum i region. Będziemmy mieli w tej ważnej instytucji silną grupę, tym bardziej, że w gronie 22 uczniów tworzących nowy parlament,  5 pochodzi z  Opola Lubelskiego,  zaprzyjaźniony Zespół Szkół nr 1 ma w składzie parlamentu 3 swoich uczniów.  Gratulujemy wszystkim wybranym, a szczególnie naszej dwójce.