VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego „Powtórka przed Maturą”

9 czerwca 2017 roku nasze uczennice – Dominika Śledzik z kl. Ia oraz Oliwia Strachacka z kl. IIb brały udział w eliminacjach wojewódzkich VII edycji Biologicznego Konkursu Wojewódzkiego „Powtórka przed Maturą”. Konkurs odbył się na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie. Po otwarciu konkursu i powitaniu uczestników odbyła się prezentacja oferty edukacyjnej Instytutu Biologii i Biotechnologii . Następnie uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe a nauczyciele wysłuchali wykładu „Jak rozwikłano tajemnice mózgu”. Po części konkursowej odbyły się zajęcia dla uczniów: „Fascynujący świat mikroskopii elektronowej” w Pracowni Mikroskopii Elektronowej oraz „W nieznanym świecie zwierząt” w Muzeum Zoologicznym. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z woj. lubelskiego. Jak się okazało w czasie ogłoszenia wyników rywalizacja była bardzo wyrównana, a sam test, który składał się z 20 zadań maturalnych okazał się dosyć trudny dla wszystkich. Dziewczęta miały okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności z biologii. Gratulujemy Dominice i Oliwii. Uczennice do konkursu przygotowały p. T. Pietras i B. Szafran.