Wycieczka do Ogrodu Botanicznego UMCS i Muzeum Wsi Lubelskiej

1 czerwca 2017 grupa uczniów z klas 2a i 2b uczestniczyła w wycieczce do Ogrodu Botanicznego UMCS oraz Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. W ogrodzie botanicznym podziwialiśmy rośliny wodne i bagienne , górskie, ozdobne, użytkowe, drzewa i krzewy. Rośliny chronione, zagrożone i rzadkie, okazy pomnikowe i wiele innych. Zwiedzanie ogrodu było bardzo pasjonujące, szczególnie o tej porze roku ogród wygląda pięknie. Emocje budziło także spotkanie z e stadkiem kaczek krzyżówek, które jadły z ręki. Po krótkim odpoczynku przed Dworkiem Kościuszków pojechaliśmy do pobliskiego skansenu. Malownicze muzeum podzielone jest na sektory: Dworski, Miasteczko, Powiśle, Wyżyna Lubelska, Roztocze, Podlasie. Na terenie muzeum znajdują się także obiekty sakralne : rzymskokatolicki Kościół z Matczyna z XVII wieku i grekokatolicka Cerkiew z Tarnoszyna z XVIII wieku. Eksponowane zabytkowe budowle są wkomponowane w piękny wiejski krajobraz z kwiatami, uprawami i zwierzętami. Ogród Botaniczny UMCS i Muzeum Wsi Lubelskiej, to piękne miejsca, które warto odwiedzić. Opiekę na wycieczce sprawowały panie Anna Cięszczyk i Teresa Pietras.