33 Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W sobotę 14 października 2017 r. uczniowie z klas 3a i 3b udali się na Jasną Górę, aby wspólnie modlić się u stóp Jasnogórskiej Pani o pomyślne zdanie matury, podjęcie studiów i dokonanie mądrych wyborów życiowych. Spotkanie młodzieży na Jasnej Górze rozpoczęło się Drogą Krzyżową, a punktem centralnym była Msza święta w bazylice jasnogórskiej,której przewodniczył bp Antoni Długosz i Akt Zawierzenia maturzystów w opiekę Maryi. W homilii bp Antoni Długosz zachęcał zebranych aby w życiu wypełniali jedno z ważniejszych przesłań Jana Pawła II, które zawarte jest w słowach:„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.
W przeżyciu tego spotkania z Jezusem i Jego Matką towarzyszyły młodzieży:siostra Marianna Łomża oraz wychowawczynie klasy 3a Anna Cięszczyk i klasy 3b Urszula Mędrek.
Wyjazd do Częstochowy to na pewno nie czas stracony, a wręcz przeciwnie – wielkie ubogacenie i umocnienie duchowe.