KOMÓRKOMANIA

12 października we współpracy z fundacją DKMS, po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy Akcję Rejestracji Potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych oraz zbiórkę funduszy na cele fundacji. Akcja KOMÓRKOMANIA cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas trzecich, absolwentów i przyjaciół naszego liceum. Kilkanaście osób zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku. Ten bezinteresowny gest może być ostatnią szansą ratowania życia dla osób cierpiących na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Swoją postawą młodzież liceum po raz kolejny dała piękne świadectwo swojej empatii i dojrzałości. Szczególne słowa uznania należą się grupie wolontariuszy, którzy przeprowadzili akcję, są to Martyna Czyżowska , Dominika Śledzik, Natalia Czopek, Natalia Zaborowska z kl. 2A oraz Patryk Stolarski, Alicja Skórska i Oliwia Strachacka z kl. 3b. Dziękujemy w imieniu potrzebujących.