Wycieczka klasy I a do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego

17 października 2017 roku uczniowie klasy 1a wyjechali na wycieczkę do Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Do Mięćmierza, dawnej flisackiej osady z pięknie zachowaną starą architekturą  dojechaliśmy busem. Stąd, z placyku przy studni, pieszo udaliśmy się na Skarpę Dobrską – krajobrazowy rezerwat przyrody. Z wzniesienia podziwialiśmy piękne widoki: wiatrak koźlak nad Wisłą,  przy drodze piękna kapliczka Matki Boskiej, Małopolski Przełom Wisły. Na drugim brzegu rzeki nieco spowity mgłą Janowiec z Kościołem i zamkiem na pierwszym planie. Wokół malarskie pejzaże, nasze oczy cieszyła cała paleta jesiennych kolorów. Kolejnym etapem naszej wędrówki był wapienny stok Albrechtówki. Wspaniały punkt widokowy: w dole Mięćmierz, nad nim po przeciwnej stronie, na skarpie wiatrak przeniesiony z okolic Bałtowa, przełom Wisły, po drugiej stronie Janowiec. Następnym punktem wycieczki był Kazimierz Dolny: Góra Trzech Krzyży, Rynek. Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego z wystawą „Lubelski Bursztyn” oraz ekspozycją flory i fauny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego to ostatni etap lekcji w terenie. Pogoda była wspaniała, ciepło, słonecznie, humory dopisały.