Konferencja na temat kolonii rozrodczej nietoperzy

28.11.2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim odbyła się konferencja na temat kolonii rozrodczych nietoperzy.  Na strychu  budynku naszej szkoły znajduje się jedna z dwóch największych w województwie kolonia rozrodcza nocka dużego, dla którego utworzono Obszar Natura 2000. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, instytucji naukowych i zajmujących się ochroną środowiska. Naszą szkołę  reprezentowała Pani dyrektor  Małgorzata Woś, nauczyciele biologii Barbara Szafran i Teresa Pietras oraz przedstawiciele uczniów. Konferencję uatrakcyjniło zwiedzanie miejsca letniego bytowania nietoperzy – strychu, na którym mieliśmy okazję zobaczyć nietoperza, który jeszcze nie odleciał do miejsca zimowania.