Dzień Języków Obcych 2017

12 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych,  który od 2010 roku jest częścią Szkolnego Festiwalu Kulturalnego. W tym roku po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z lokalnych szkół podstawowych i gimnazjów: Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łaziskach,  Szkoły Podstawowej w Niezdowie, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim. Uczniowie rywalizowali w dwóch konkurencjach: konkursie języka angielskiego z elementami wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego oraz Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Zwycięzcy konkursu języka angielskiego w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja to:

I miejsce – Aleksandra Kozak, kl. 3a Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim,

II miejsce – Aleksandra Stępień, kl. 3a Gimnazjum nr 2 w Opolu Lubelskim,

III miejsce – Natalia Strawa, kl. 3a Gimnazjum nr 2 w Opolu Lubelskim,

Wyróżnienie – Wiktor Marczuk, kl. 2b Gimnazjum w Łaziskach

W kategorii liceum, na podium stanęli uczniowie klas maturalnych:

I miejsce – Jakub Zawadzki, kl. 3b,

II miejsce – Weronika Piłat, kl. 3b,

III miejsce – Krzysztof Oszust, kl. 3a,

wyróżnienie – Magdalena Kramek, kl. 1a.

W Konkursie Piosenki Obcojęzycznej wszyscy uczestnicy zaprezentowali piosenki w języku angielskim. Wykonywali je do podkładu muzycznego, a także do akompaniamentu na żywo, więc oprócz pięknych głosów podziwialiśmy grę na pianinie, gitarach czy ukulele. W tej konkurencji w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja zwyciężyli:

I miejsce – Zuzanna Szczupak, kl. 7b, Szkoła Podstawowa nr 1 w Opolu Lubelskim,

II miejsce- Gabriela Grzesik, kl. 2b Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim,

III miejsce – Julia Jeziorska, kl. 6a Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim.

Występy uczniów naszej szkoły zostały ocenione następująco:

I miejsce – Daniel Wach, kl. 3a,

II miejsce – Agata Dacka- kl. 1a,

III miejsce – Patrycja Micek – kl. 1a.

Jury w składzie: Pani Katarzyna Paduch, Pani Barbara Gołofit, Pani Katarzyna Wiśniewska, Pan Michał Wojewoda oraz Natalia Błaszczak (kl. 3a), nie miało łatwego zadania, ponieważ uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom wokalny oraz językowy. W tym miejscu kierujemy podziękowania w stronę nauczycieli języka angielskiego z naszych zaprzyjaźnionych szkół, którzy przygotowali uczniów do konkursów, a także zgodzili się wejść w skład komisji oceniającej występy. Dziękujemy również wszystkim gościom oraz uczniom naszego LO występującym na scenie, którzy co prawda nie stanęli na podium, ale uświetnili ten dzień swoimi występami, a są to: Karolina Czapla, Natalia Mendak, Justyna Śpiewak (SP Łaziska), Wiktoria Skrzypiec ( gimnazjum w Niezdowie), Klaudia Krawiec, Wiktoria Kucharczyk, Aleksandra Kozak, Aleksandra Sobczuk (SP nr 1), Karolina Kotłowska (SP nr 2), Edyta Frydecka, Magdalena Dacka, Wiktoria Korgul, Kinga Nita, Julia Muciek, Weronika Gieroń (LO Opole Lubelskie). Dziękujemy też uczniom biorącym udział w konkursie językowym. Zapraszamy na kolejny Dzień Języków Obcych za rok.