Dzień Patrona 2017

Okres świat Bożego Narodzenia w naszej szkole przebiega zawsze jako czas przygotowań do narodzenia Pana Jezusa, ale również jako czas obchodów urodzin Adama Mickiewicza, patrona naszego liceum. Adam Mickiewicz urodził się w Wigilię Bożego Narodzenia 1798 roku i dlatego w okresie przedświątecznym obchodzimy Dzień Patrona.

Na uroczystą akademię z tej okazji przybyli goście: p. Paweł Grabek, przedstawiciel Zarządu Powiatu Opolskiego, p. Aneta Zawadzka, przewodnicząca Rady Rodziców oraz nauczyciele emerytowani: pp. Anna Świątkowska, Zofia  Banaszek i Tadeusz Ryczek.

Część oficjalna obejmowała wystąpienia p. dyrektor Małgorzaty Woś i p. Pawła Grabka. Okolicznościowy referat na temat pomników ku czci Adama Mickiewicza stojących w wielu miejscach na całym świecie wygłosiła Natalia Czopek . W części artystycznej poświęconej balladom poety i współczesnym piosenkom utrzymanym w tonacji balladowej wystąpili uczniowie naszej szkoły : Ada Pętek, Agata Witek,  Magdalena Dacka, Magdalena Kramek, Kacper Ziętek, Michał Adamczyk, Adrian Birbach. Wysłuchaliśmy piosenki grupy „Dwa plus jeden” „Pomaluj mój świat” w wykonaniu dziewcząt z klasy 1 -Agaty Dacki, Kamili Skotnickiej, Partycji Micek, Edyty Frydeckiej i Natalii Bednarz, przeboju „Czerwonych Gitar” – „Anna Maria” w wykonaniu Daniela Wacha oraz piosenki Justyny Steczkowskiej pt. „Wracam do domu” w interpretacji Wiktorii Korgul.

Po akademii został podsumowany tegoroczny 46 Festiwal Kulturalny, a uroczystość zakończyła się odśpiewaniem kolęd przez Kingę Nitę i Daniela Wacha i złożeniem sobie świątecznych życzeń. Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc w organizacji Dnia Patrona, także uczniom w poczcie sztandarowym : Natalii Pietras, Julii Walencik i Kamilowi Witkowi.