Wizyta w Madrycie. Erasmus+

Gender Equality – hasło wiodące kolejnego projektu Erasmus+, w którym bierze udział nasza szkoła. Tym razem odwiedziliśmy stolicę Hiszpanii. Tematyka dość trudna, ale daliśmy radę opisać stereotypy, poglądy, doświadczenia związane z równością płci w naszym kraju. Wymiana informacji z uczniami i nauczycielami, z Chorwacji, Włoch, Francji i Hiszpanii, przybliżyły nam problematykę i złożoność hasła projektowego w tych krajach. Pomijając fakt, że nie był to wyjazd wypoczynkowy, udało nam się podejrzeć odrobinę wielkości Madrytu. Palacio Real de Madrid, Plaza Mayor, Mercado de San Miguel, Museo del Prado, chińskie mini sklepiki ze wszystkim i wielkie centra handlowe też ze wszystkim. Oprócz Madrytu udało nam się odwiedzić Toledo i muzeum El Greco. Podsumowując; doskonalenie umiejętności językowych, nowe znajomości, nowe doświadczenia, nowe miejsca, niezapomniane wrażenia. Szkoda, że tak szybko czas płynie… (sentymentalnie się zrobiło). Pozdrowienia dla IES Parque Aluche i być może do następnego spotkania w Chorwacji. Mini fotorelacja na naszym facebook’u.♥

P.S.

IES Parque Aluche – szkoła partnerska, takie nasze technikum.