Dzień Matematyki

12 marca obchodzony jest Dzień Matematyki. Inicjatorem święta była w 2007 roku organizacja World Education Games, a jego główną ideą jest pokazanie uczniom – poprzez gry i zabawy matematyczne – innej strony matematyki.W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem się rozrastał i dzisiaj uczestniczy w nim kilka milionów uczniów z całego świata.

                                                                                               W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 3 tysiące osób z ponad 100 szkół z całej Polski. Rok później było to już ponad 15 tysięcy uczestników i ponad 500 szkół,  w 2016 roku – ponad 25 tysięcy uczniów i ponad 900 placówek, a w roku 2017 ok. 45.tys uczestników i ponad 2250 szkół.

                 W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Turniej Matematyczny z okazji Światowego Dnia Matematyki.  W konkursie brali udział uczniowie liceum.

Do zawodów przystąpiły cztery 3  osobowe drużyny. Turniej składał się z 23 pytań z zakresu matematyki i nauk pokrewnych. Uczestnicy oprócz wiedzy matematycznej musieli wykazać się również kreatywnością i sprytem.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 1a : Magdalena Kramek,Magdalena Dacka, Michał Adamczyk.

Drugie miejsce zajęła drużyna z klasy 2a: Kamila Rękas, Dominika Śledzik, Adam Rosołowski.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 3b: Julia Misztal,Klaudia Cieniuszek,Weronika Piłat.

Czwarte miejsce zajęła drużyna z klasy 3a: Klaudia Wawrzycka, Adrianna Zawadzka, Daniel Wach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.