VIII Wojewódzki Konkurs Biologiczny „Powtórka przed Maturą”

VIII Wojewódzki Konkurs Biologiczny „Powtórka przed Maturą”

8 kwietnia odbyły eliminacje szkolne konkursu biologicznego „Powtórka przed Maturą” organizowanego przez III LO im. Unii Lubelskiej, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskie oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie. Celem konkursu jest rozwijanie u uczniów zainteresowań biologicznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy przedmiotowej oraz doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych. Test składający się z 18 zadań maturalnych rozwiązywało w naszej szkole 11 uczniów klasy 2a – grupa biologiczna. Najlepszy wynik uzyskały uczennice: Dominika Śledzik i Martyna Czyżowska, które zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu.