Wyjazdowa sesja Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego w naszym liceum.

Dnia 17 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się IV wyjazdowa sesja Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego obecnej kadencji. Pani dyrektor Małgorzata Woś bardzo ciepło powitała gości, którzy zawitali na to wydarzenie w mury naszego liceum.

Na uroczystość przybyli: Starosta opolski Zenon Rodzik, zastępca burmistrza Opola Lubelskiego Gabriela Teresińska–Pruchniak, Marszałek Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego Igor Wyszyński – Karłoski, Marszałek Senior Parlamentu Dzieci i Młodzieży Dawid Walenciuk, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy w Opolu Lubelskim Gabriela Adamczyk, wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Sebastian Płonka, członek Zarządu Powiatu opolskiego Paweł Grabek oraz absolwent naszej szkoły i historyk Hubert Mącik, który w pierwszej części spotkania wygłosił referat na temat historii miasta oraz lokalnych tradycji oświatowych, tak znaczących w dziejach Opola. Uroczystość prowadzili: Natalia Czopek z klasy IIa (jednocześnie posłanka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego) oraz Kacper Ziętek z Ia. W drugiej części, po burzliwych obradach Parlamentu, młodzi posłowie oraz ich opiekunowie zjedli obiad w gościnnej Szkole Podstawowej Nr 1 i mimo padającego deszczu, w świetnych humorach wrócili do domów.

Społeczność szkolna jest dumna z tego, że mogła wziąć udział w wydarzeniu, które na długo zapisze się w naszej pamięci. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w organizacji uroczystości.

 

Sesja ta  była skromnym wkładem naszej szkoły w obchody 600-lecia lokacji Opola i 100-lecia odzyskania niepodległości. [NC]