Erasmus+ Gender Equality Dakovo

Trochę późno, ale w końcu jest… Krótkie streszczenie pobytu w Chorwacji w ramach projektu Erasmus+ Gender Equality. Pod kierownictwem prof. Mariusza Batyry i opieką M. Wojewody, Paweł Gołofit, Konrad Jedynak i Jakub Zawadzki w ostatnim tygodniu kwietnia rozpoczęli podbój chorwackiego miasteczka Dakovo. Wiadomo, wyjazd projektowy to nie to samo co turystyczny, mimo to oprócz wzmożonej pracy znalazł się czas na zwiedzanie miasteczka (piękna Katedra św. Piotra), odwiedziny u burmistrza, pokazy jeździectwa i oczywiście popołudniowe zajęcia integracyjne. Nasi uczniowie przedstawili ekipom z Europy sylwetki E. Orzeszkowej, O. Boznańskiej, E. Plater i H. Modrzejewskiej. Tydzień w Chorwacji minął bardzo szybko. Zdążyliśmy jednak odwiedzić kilka nowych miejsc: Nasice, Vukovar, Vinkovci, Osijek, Slavonski Brod, kilka muzeów i mnóstwo kawiarni. Oczywiście rejs po Dunaju też musiał być. Nowe znajomości, lepsze umiejętności językowe i wspaniała pogoda, warto brać udział w wyjazdach projektowych, wszak – podróże kształcą…