„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

8 czerwca o godz. 10.00 uczniowie naszego liceum wraz z kolegami z całej Polski czytali książki – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę. Symbolem wspólnej akcji był rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób) Nasza młodzież już po raz trzeci wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” organizowanej przez miesięcznik „Biblioteka w Szkole”.  Naszym celem było zwrócenie uwagi na systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej młodzieży. Uczniowie zaopatrzeni w książki i transparenty z hasłami przeszli ulicami Opola Lub. na Skwerek Miejski, aby tam w cieniu drzew móc poczytać wybraną przez siebie książkę. Mamy nadzieję, że tą akcją zwróciliśmy uwagę innych i zachęciliśmy do czytania.