Konkursy GEOGRAFICZNE w roku szk. 2017/2018

W bieżącym roku szkolnym młodzież naszego liceum przystąpiła do trzech konkursów geograficznych.
Były to:
1) Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta” organizowany w Grodzisku Mazowieckim. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu znajomości geografii Polski i świata lub przygotowywali prace indywidualne w formie pisemnej lub albumowej na temat: „Rzeki i jeziora Polski”. Osoby wyróżnione w tym konkursie to: Magdalena Dacka i Kacper Ziętek z kl.1a oraz Dominika Śledzik z kl.2a

2) Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo-Planeta” PLUS. Tym razem uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy dotyczącym „Gór Świętokrzyskich, Sudetów i Karpat”. Wyróżnione osoby to: Magdalena Dacka i Michał Adamczyk z kl.1a

3) Ogólnopolski Konkurs Geologiczno- Środowiskowy „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” organizowany przez Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego i Badawczego w Warszawie. W I etapie konkursu „Tajemnice karbońskich lasów” zadaniem uczniów było napisanie pracy na wybrany temat. Do etapu półfinałowego w Warszawie zakwalifikował się uczeń kl. 1aMichał Adamczyk i uzyskał wysokie III miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy i SERDECZNIE GRATULUJEMY  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również nie zabraknie chętnych.

Danuta Piłat