Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej w naszym liceum.

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” organizują XIV edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „GWIEZDNY KRĄG”. Tegoroczna Olimpiada odbywa się pod hasłem „Unia Europejska po wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku”.

Olimpiada skierowana jest do wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych w całym kraju, a jej celem jest popularyzacja wiedzy o systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej, jej wartościach, a także historii integracji europejskiej. W etapie szkolnym 14 olimpiady wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły, a do drugiego etapu zakwalifikowało się 4 uczniów. Przed nami jeszcze dwa etapy ( miejmy nadzieję, że finał również).  Nagrodą główną w konkursie jest staż w Parlamencie Europejskim. Gratulujemy i życzymy  sukcesów.