Dzień Języków Obcych 2018

4 grudnia 2018 roku świętowaliśmy Dzień Języków Obcych, który tradycyjnie przypada w drugi dzień Szkolnego Festiwalu Kulturalnego. Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny zaprzyjaźnione gimnazja i szkoły podstawowe przyjęły nasze zaproszenie. Tego dnia gościliśmy nauczycieli i uczniów: Samorządowego Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Józefowie, Szkoly Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łaziskach, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim, Zespołu Szkół w Karczmiskach oraz Szkoły Podstawowej w Skokowie. Naszą uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 2a: Agata Dacka i Michał Adamczyk. O godzinie 10:00 uczniowie przystąpili do Konkursu Języka Angielskiego z elementami wiedzy o krajach anglojęzycznych. W teście wzięło udział 32 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych oraz 15 uczniów z naszego LO. Testy w obydwu kategoriach różniły się poziomem trudności. Następnie wszyscy udali się na świetlicę szkolną, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie uroczystości przez panią dyrektor Małgorzatę Woś.  Na początku, został rozstrzygnięty konkurs kulinarny na deser typowy dla, lub z motywem kraju anglojęzycznego lub niemieckojęzycznego. Jury w składzie: p. dyrektor Małgorzata Woś, p. Danuta Piłat oraz przewodnicząca SU, Agata Dacka, biorąc pod uwagę nakład pracy, pomysłowość, wygląd oraz nawiązanie do krajów, przyznało trzy równoległe pierwsze miejsca dla wykonawców, czyli Mateusza Bartoszka, Huberta Checiaka oraz Krzysztofa Godziny, uczniów klasy 1a. Degustacja wypieków nastąpiła podczas przerwy technicznej. Kolejnym punktem uroczystości było przedstawienie-niespodzianka w języku angielskim pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”, przygotowane przez uczniów klasy 1a. W role wcielili się: Wiktoria Skrzypiec – Śnieżka, Anna Jadach- Królowa, Krzysztof Godzina- Lustro, Karol Gołofit- Myśliwy, Maciej Zieliński – Książe, Natalia Klocek – Medyk, Gabrysia Adamczyk, Wiktoria Mulier, Bartosz Ptasiński, Bartosz Drozd, Mateusz Bartoszek, Igor Moryc, Tano Grasso – Krasnale, Monika Kowalska, Hubert Checiak- narratorzy, pomoc techniczna: Gabriela Adamczyk, Julia Pikuła, Anna Jadach, Krzysztof Godzina- dekoracje, Wiktor Misiak- muzyka. W dalszej części uroczystości odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie prezentowali utwory w języku angielskim oraz niemieckim, w kilku przypadkach do akompaniamentu na żywo (gitary, skrzypce).  Występujący byli oceniani w dwóch odrębnych kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja oraz nasze LO. Jury w składzie: p. Edyta Strawa (SP nr 1), p. Danuta Piłat (LO) oraz przedstawiciele uczniów: Gabriela Adamczyk (1a) 0raz Kamila Skotnicka (2a) przyznało następujące miejsca:

Kategoria – szkoła podstawowa i gimnazjum

Miejsce I – Dominika Majcher (SP nr 1), piosenka pt. „Warrior”

Miejsce II – Natalia Mendak, Karolina Czapla, Iga Pęczkowska (SP w Łaziskach,) piosenka pt. „Riptide”

Miejsce III – Agata Barwińska (SP nr 2), piosenka pt. „La Isla Bonita”

Wyróżnienie: Daria Chojecka, Oliwia Sobka (Gimnazjum- Józefów), Piosenka pt. „Riptide”

Wyróżnienie: Klaudia Krawiec, Gabriela Grzesik, Wiktoria Kucharczyk ((ZS nr 1), piosenka pt. ” Ich will immer wieder dieses  Fieber”

Wyróżnienie: Kinga Charchuła  (ZS w Karczmiskach), piosenka pt.”Say something”

Kategoria- LO

I miejsce- Patrycja Micek, kl. 2a, piosenka pt. „A Million Dreams”

II miejsce- Edyta Frydecka. kl 2a, piosenka pt. ” Style”

III miejsce – Anna Jadach, kl 1 a, piosenka pt. „Stay”

Wyróżnienie: Wiktoria Skrzypiec, kl 1a, piosenka pt. ” Skyfall”

Wyróżnienie: Agata Dacka, kl 2a, piosenka pt. „Someone Like You”

W tej konkurencji obejrzeliśmy jeszcze następujące występy: Martyna Bąk (SP nr 1) – „Alone”, Amelia Bakalarz, Julia Klocek, Julia Jeziorska, Karolina Kotłowska (SP nr 2) – „We Will Rock You”, Julia Jeziorska (SP nr 2) – ” Color of Your Life”, Natalia Sawicka, Adrianna Wieleba, Aleksandra Ostrowska, Jagoda Wójcik (ZS w Karczmiskach) – „Was wir Allenie nicht Schaffen”. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim występującym wspaniałych talentów wokalnych i muzycznych.

Pod koniec uroczystości został również rozstrzygnięty konkurs językowy, którego wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria SP i gimnazjum:

I miejsce – Natalia Sawicka (ZS w Karczmiskach)

II miejsce – Maciej Teresinski (SP nr 1)

III miejsce – Wiktor Marczuk (SP w Łaziskach)

wyróżnienie: Aleksandra Głodzik (SP w Łaziskach)

wyróżnienie: Przemysław Jaszczak (SP nr 1)

Kategoria LO:

I miejsce – Adrianna Świerzak, 3a

II miejsce- Emilia Flont, 2a

III miejsce – Dominika Śledzik, 3a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie się do konkursów, nauczycielom języka angielskiego, niemieckiego- p. Marii Jagodzińskiej, P. Katarzynie Paduch, p. Ewie Dobrosz, p. Edycie Strawie, p. Iwonie Bełcik, p. Bożenie Czarnocie, p. Katarzynie Wiśniewskiej, p. Kamili Ryczek, p. Monie Pietraś- Janoszczyk, p. Katarzynie Niewęgłowskiej- Rocha, p. Agacie Kozak, p. Monice Ptasińskiej-Romanowskiej, p. Jolancie Olszowej, p. Joannie Biniędzie, p. Izabeli Pawlukiewicz, za pomoc swoim uczniom w przygotowaniach oraz włączenie się w pracę jury.  Dziękujemy dyrektorom szkół podstawowych i gimnazjów za nieustanną współpracę i wspieranie naszych działań dydaktyczno – kulturalnych. Bardzo dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom naszego liceum za okazane wsparcie i pomoc w organizacji DJO. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców przy naszej szkole za ufundowanie nagród. Dziękujemy uczniom klas 2a i 1 a za wsparcie techniczne oraz wszystkim uczniom i nauczycielom dopingującym wykonawców. Podziękowania dla p. Pawła Januszka za obecność tego dnia – reportaż z  tegorocznej uroczystości jest dostępny na kanale Youtube- opolska.tv. Do zobaczenia na kolejnej edycji Dnia Języków Obcych za rok!