Dzień Patrona

20 grudnia obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona naszego liceum, Adama Mickiewicza. Nasz wieszcz narodowy urodził się w Wigilię Bożego Narodzenia, zatem w tym czasie   czcimy pamięć polskiego poety. Głównym punktem odchodów tego dnia jest akademia poświęcona twórczości Mickiewicza oraz poczęstunek dla wszystkich uczniów szkoły.Na akademii gościliśmy Członka Zarządu Powiatu Opolskiego p. Michała Kramka oraz nauczycieli emerytów. Pani dyr. Małgorzata Woś z delegacją złożyła kwiaty pod popiersiem naszego Patrona.  Na uroczystą akademię złożył się referat okolicznościowy na temat „Rola salonu literackiego w kulturze” oraz przedstawienie w wykonaniu uczniów wszystkich klas. Była to inscenizacja „Salonu warszawskiego”, siódmej sceny z „Dziadów” cz. III A. Mickiewicza, w której poeta przedstawił polskie społeczeństwo lat 20-tych  XIX wieku. Podsumowany został także Szkolny Festiwal Kulturalny, w którym zwyciężyła klasa Ia. Po akademii młodzież z wychowawcami zjadła tradycyjne śniadanie , które ufundowała Rada Rodziców.