WOJEWÓDZKI KONGRES REGIONALISTÓW

23 lutego w naszej szkole odbyła się wojewódzka konferencja regionalistów pt.,, Lubelszczyzna w lecie 1944 roku. Oczekiwania a rzeczywistość społeczno- polityczna”. Władze reprezentowali  panowie Waldemar Gogół- zastępca burmistrza Opola Lubelskiego  i Karol Cygan- radny. Prelekcję wygłosił nasz absolwent dr Hubert Mącik – miejski konserwator zabytków w Lublinie. Przypomniał on dzieje naszego pałacu w okresie wielkiej świetności, kiedy to piękna sala balowa z kryształowymi lustrami, gabinet mineralogiczny czy kaplica pałacowa, zachwycały odwiedzających swym barokowym przepychem. Wśród szanownych gości znaleźli się p. dr Anna Szwed- Walczak oraz p. dr Mariusz Ausz ( nasi absolwenci , obecnie pracownicy UMCS). Regionaliści zapoznali się z historią naszego pałacu i jego właścicielach, ponadto zwiedzili szkołę, jak również Izbę Pamięci. Zapraszamy i liczymy na dalszą współpracę!