Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci został ustanowiony w 2011 roku. Pierwszego marca  1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce.

Opolskie Centrum Kultury 1 marca rozstrzygnęło konkurs plastyczny pt. „Portrety Żołnierzy Wyklętych” rozpisany w ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Do konkursu z naszej szkoły przystąpili: Natalia Pietras, Anna Jadach i Mateusz Bartoszek. I miejsce zajęła Natalia, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

O godz. 16.00 władze samorządowe i uczniowie złożyli wiązanki kwiatów pod kamieniem Kedywu AK przy ul. Puławskiej. Następnie otworzono wystawę pokonkursową  i wręczono nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie „Portrety Żołnierzy Wyklętych”. W  uroczystości wzięli udział nasi uczniowie: Gabriela Adamczyk, Julia Pikuła, Natalia Klocek, Wiktoria Skrzypiec, Tano Grasso, Mateusz Bartoszek, Michał Czerwiński oraz  Igor Moryc. Dziękuję im za obecność i reprezentowanie szkoły w tym szczególnym dniu. Poniżej nagrodzona praca- portret Inki, wykonany przez naszą uczennicę.