Uczniowie naszego LO na symulacji obrad Parlamentu Europejskiego.

9 maja Paulina Burzyńska, Krzysztof Godzina, Karol Gołofit, Patrycja Kunina i Wiktoria Skrzypiec, uczniowie klasy 1a naszego LO, wzięli udział w konkursie dla uczniów szkół średnich  pt. „Symulacja Obrad Parlamentu Europejskiego”.

Wydarzenie było zorganizowane w ramach obchodów Dnia Europy przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Lublin, Fundację Nowy Staw oraz Wydział Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Lublin. Miejscem spotkania była sala obrad Rady Miejskiej w lubelskim ratuszu.
Zadaniem uczniów było opracowanie stanowiska dla danej frakcji w sprawie bieżących problemów europejskich, takich jak bezpieczeństwo ruchu drogowego czy dyrektywy związanej z ACTA II, następnie udział w merytorycznej debacie i głosowanie nad przyjęciem danych rozwiązań.
Młodzi parlamentarzyści mogli, przynajmniej w części, doświadczyć tego jak wyglądają posiedzenia oraz dyskusja między partiami reprezentującymi mieszkańców Europy. Była to również nieoceniona okazja by poznać  młodych ludzi z innych szkół lubelskich.

Całość miała formułę konkursu, w którym jury złożone z pracowników naukowych Wydziału Politologii  UMCS oceniało wiedzę i umiejętności uczestników. W zwycięskiej drużynie znalazła się Wiktoria Skrzypiec.

Gratulujemy Wiktorii jaki i pozostałym uczniom wysokich umiejętności interpersonalnych i zaprezentowanej   wiedzy.