WOLNI Z WOLNYMI – RÓWNI Z RÓWNYMI. 450. ROCZNICA ZAWARCIA UNII LUBELSKIEJ

Gratulujemy Maciejowi Zielińskiemu z 1b wyróżnienia zdobytego w finale konkursu historycznego pod hasłem WOLNI Z WOLNYMI – RÓWNI Z RÓWNYMI. Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych był zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie, Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresę Misiuk z okazji 450 rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej.
Pierwszy etap konkursu, w którym wzięło udział 15 uczniów naszego liceum, odbył się 22.05.2019 r. Do finału awansowali Maciej Zieliński i Paweł Szczepański, obaj z klasy 1b. Gala finałowa poprzedzona została burzliwą,  lecz bardzo interesującą debatą historyczną z udziałem ekspertów, między innymi zaprzyjażnionego z naszą szkołą Janusza Kopaczka.
Jeszcze raz gratulujemy!