Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

W uroczystościach z okazji 80-lecia powstania Polskiego Państwa Podziemnego wzięli udział Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, Zastępca Burmistrza Opola Lubelskiego Waldemar Gogół, Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Stachowicz, Starosta Powiatu Opolskiego Dariusz Piotrowski wraz z delegacją oraz liczne grono naszych uczniów.


Przy Kamieniu Kedywu AK na ul. Puławskiej odbyło się uroczyste złożenie kwiatów. Następnie  uczestnicy podzielili się na dwie grupy, by wziąć udział w grze miejskiej „Śladami opolskich kupców i rzemieślników”. Z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego podczas gry miejskiej został przygotowany dodatkowy punkt na mapie, który zaprowadził wszystkich uczestników do piwnic. „Podziemne Kino”. Prezentacja dźwiękowa wprowadziła nas w czasy II Wojny Światowej. Podziękowania dla
naszych uczniów za liczny udział w uroczystości( szczególnie najwytrwalszym : Roksanie Florek, Kindze Pydzie, Weronice Szeszuła, Natalii Bajon, Amelii Deszczak, Mateuszowi Bartoszkowi i Radkowi Czopkowi).