Narodowe Czytanie 2019

W sobotę 7 września czworo uczniów reprezentowało naszą szkołę podczas Narodowego Czytania 2019. Para Prezydencka zaproponowała w tym roku do czytania Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. W Opolu Lub. uroczystość była organizowana przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i wszystkie szkolne biblioteki. Nasi uczniowie– Gabrysia Grzesik kl. 1 ag, Weronika Szczucka kl. 1ag oraz Jakub Smaga kl. 1 mg i Miłosz Jagodziński kl. 1mg zaprezentowali zebranym fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa. Serdecznie dziękujemy młodzieży za włączenie się do akcji i przybliżenie nam noweli Prusa. Organizatorom zaś za propagowanie polskiej literatury oraz możliwość przypomnienia treści ojczystych nowel.