Nowe projekty Erasmus+

Od  września 2019 nasza szkoła realizować będzie 3 projekty Erasmus+.

  1. Gender Equality: from Principle to Empowerment – będzie to trzeci i ostatni rok pracy nad tematyką równości płci, uczniowie i nauczyciele z Francji, Włoch, Chorwacji i Hiszpanii spotkają się w Milhaud, we Francji, w Madrycie, w Hiszpanii i Pescarze, we Włoszech.
  2. Time machine – będzie realizowany od września 2019 do sierpnia 2021, uczestnicy projektu będą „podróżować” w wehikule czasu do przeszłości i przyszłości i będą próbować odwrócić koleje losów Europy i świata, podczas swoich wypraw zatrzymają się w Kocani, w Północnej Macedonii, na wyspach: Chios, w Grecji, i Nikozji na Cyprze, w Marsylii, we Francji i Mealhadzie w Portugalii. Podróż będzie możliwa dzięki 29 995 euro otrzymanym z agencji programu Erasmus+.
  3. Guiding Girls to STEM for Grappling Gender Gap- temat projektu  skupia się wokół STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Projekt będzie realizowany przez dwa lata – 2019-2021, a nauczyciele i uczniowie spotkają się w szkołach partnerskich w: Tarquinii, we Włoszech, w Walencji, w Hiszpanii, w Lousado w Portugalii, w Chanii, na Krecie i w Stambule w Turcji. Grant na realizację projektu: 31 180 euro.