Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska Niepodległa”

28 października nasi uczniowie przystąpią do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska Niepodległa”,  organizowanego przez Polską Uniwersytecką Szkołę Kształcenia Indywidualnego. Są to następujący uczniowie: Wiktoria Skrzypiec, Julia Walencik, Błażej Koziarz, Igor Moryc, Kamil Witek, Paweł Szczepański, Mateusz Bartoszek, Radosław Czopek oraz Miłosz Szczepański.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – prof. dr hab. Kazimierza Karolczaka.

Honorowego patronatu udzieliły także: Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Opolskie, Śląskie, Zachodniopomorskie, Pomorskie, Podkarpackie, Warmińsko-Mazurskie, Łódzkie oraz Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Etap szkolny rozpocznie się o godz.9 i wyłoni 10 finalistów z każdej kategorii wiekowej. Zakres obejmuje dążenia niepodległościowe Polaków od XIX , I wojnę światową , walki o granice i sytuację do zamachu majowego .

Finał konkursu odbędzie się w Krakowie 5 grudnia 2019 roku.Naszym uczniom życzymy powodzenia!