Dzień Patrona

Adam Mickiewicz, patron naszego liceum, urodził się w wigilię Bożego Narodzenia. Zatem okres przedświąteczny w szkole przebiega bardzo uroczyście. Centralnym punktem tych dni jest uroczysta akademia poświęcona twórczości naszego wieszcza narodowego,  śniadanie okolicznościowe ufundowane przez Radę Rodziców i spotkanie świąteczne przy wspólnym stole z zaproszonymi gośćmi. Wśród gości zaleźli się emerytowani nauczyciele szkoły, rodzice, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, członek Zarządu Powiatu Opolskiego, p. Michał Kramek oraz przedstawiciele instytucji, z którymi współpracuje nasza szkoła: Państwowa Straż Pożarna, Służba Więziennictwa, Policja.

Na część artystyczną złożyły się: przemówienie dyrektora szkoły, p. Małgorzaty Woś, złożenie kwiatów przed popiersiem Adama Mickiewicza przez delegację nauczycieli i uczniów,  referat okolicznościowy na temat tajnych organizacji młodzieżowych na terenach polskich po 1815 r. wygłoszony przez Renatę Jackowską oraz inscenizacja sceny więziennej z III cz. „Dziadów” A. Mickiewicza przygotowana przez klasę 1ag i p. Joannę Domaszewską.